תעודת הנדסאי חשמל

אחד מנושאי הלימוד המרתקים ביותר, המשלבים בין לימודים תיאורטיים מעמיקים ולימודים מעשיים במעבדות חשמל הם לימודי הנדסאי חשמל. כיום יותר מתמיד יש דרישה הולכת וגדלה להנדסאים יישומיים בתחום החשמל. בוגרי המגמה משתלבים מהירות בתעשייה והופכים להיות אנשי מקצוע מיומנים שהינם חלק בלתי נפרד מהכלכלה הישראלית המתפתחת במהירות.

 

מהם תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי חשמל?

הנדסאי חשמל תנאי קבלה, אפשריים במספר אופציות:

בעל תעודת בגרות ישראלית מלאה.

אישור ציון עובר (55 ומעלה) בבחינות הבגרות במקצועות: מתמטיקה ברמה של 3 יחידות לפחות, אנגלית ברמה של 3 יחידות לפחות, אחד מהמקצועות: הבעה ולשון או ספרות ברמה של 2 יחידות לפחות.

בעל תעודת גמר של המכינה שלנו בתל חי הנדסאים.

בוגר מכינה קדם אקדמית או מכינת 30+ ממוסד מוכר בארץ.

מועמדים שסיימו את לימודיהם התיכוניים בחו”ל, יש להמציא אישור מהיחידה לאישורי השכלה במשרד החינוך על השכלה שוות ערך לבגרות או השכלה המאפשרת לימודים גבוהים בארץ המוצא.

למסלול הנדסאים יישומיים לבני 35 ומעלה, בעלי השכלה רלוונטית מוכחת של 12 שנות לימוד לפחות.

 

מה כוללים הלימודים של הנדסאי חשמל?

מסלול לימודי הנדסאי חשמל במכללת תל חי, יכשיר אותך לעסוק במקצועות חשמל שונים כגון: תכנון, התקנה, פיקוח ותחזוקה של מערכות אנרגיה וחשמל. כמו כן תוכלו לבחור בהסמכה של עריכת תוכניות חשמל עד לעוצמת זרם של 3×630 אמפר, במערכות חשמל תעשייתיות או ביתיות.

 

איזו תעודה מקבלים בסיום הלימודים?

בוגרי המגמה מקבלים רישיון של חשמלאי מוסמך. לאחר שנת ניסיון מעשי כחשמלאי מוסמך ניתן לקבל רישיון חשמלאי ראשי, ולאחר שנתיים נוספות כחשמלאי ראשי אפשר לקבל תעודת הנדסאי חשמל. הנדסאי יישומי בחשמל יהיה זכאי להשלים את לימודיו לקבלת רישיון כמפעיל מערכות מתח גבוה או כבודק סוג 2.

 

מהן אפשרויות התעסוקה לאחר סיום הלימודים וקבלת תעודת הנדסאי?

כהנדסאים יישומיים בחשמל תוכלו לעסוק בתחומים רבים בענף החשמל כמו פיתוח, בקרה, תחזוקה ושירות. תוכלו להשתלב בתעשיית ההיי-טק, במפעלי אלקטרוניקה, בחברת החשמל ובחברות נוספות במגזר הציבור. לבעלי רצון ומוטיבציה ניתן להתפתח ולעבוד כקבלני חשמל עצמאיים.

 

מסגרת תוכניות הלימודים אותן פיתחנו במשך שנים ארוכות נותנות דגש מיוחד לחלק המעשי, שבא גם לידי ביטוי באמצעות סדנאות מיוחדות וייעודיות שפתחנו במכללה ובאמצעות שיתוף פעולה עם חברות מובילות בשוק הישראלי. החברות האלה פותחות עבורכם דלת לחזית התעשייה  ומאפשרות לכם להתנסות בעולם האמיתי ולצבור ניסיון מעשי שישמש אתכם בתום הלימודים. אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על לימודי הנדסאות הגעתם לכתובת הנכונה! נשמח אם תתקשרו אלינו לטלפון6846*.