לימודי תסריטאות ובימוי

במהלך לימודי קולנוע במכללת תל חי עוסקים באופן טבעי גם בלימוד תסריטאות, בעיקר דרך קורס מרכזי הנערך בסמסטר הראשון עד הרביעי. זאת לצד שורה ארוכה של קורסים בשלל מקצועות הקולנוע והטלוויזיה, אשר כולם מועברים על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, בקבוצות אינטימיות ועם ליווי אישי והיכרות קרובה של המרצה.

 

כמה מילים על לימודי תסריטאות במהלך הלימודים

 

לימודי תסריטאות וקולנוע הולכים יד ביד במחלקת הקולנוע והטלוויזיה שלנו. הסטודנטים ייפגשו עם שורה ארוכה של קורסים הנוגעים במישרין ובעקיפין לנושא, למשל לימודי תסריטאות ובימוי, עריכת סרטים, כתיבה יוצרת, צפייה וביקורת סרטים, בימוי דוקומנטרי, עלילתי ואולפן טלוויזיה, סדנאות אומן, ניו מדיה, פרסום ושיווק, הפקה, ועוד.

 

לימודי קולנוע ותסריטאות מוצאים ביטוי מרכזי בקורס המועבר על ידי יפעת גלילי לאורך ארבעת הסמסטרים הראשונים. הקורס מתקיים במסגרת של כיתה ובו עוברים על כלל שלבי הכתיבה, החל משלב הרעיון הראשוני ועד לעיבודו של התסריט. בתוך כך משולבים תרגילים בכתיבה יוצרת, יסודות הכתיבה הקומית והדרמטית, אדפטציות וטכניקות של כתיבה. מטרתו של הקורס היא לספק לסטודנטים כישורים ומיומנויות בסוגי כתיבה שונים, וסיוע בפיתוח הסגנון האישי במקביל לתמיכה הניתנת על ידי המרצה.

 

כך למשל, במהלך הקורס עוסקים בכתיבת מערכונים, כתיבת דיאלוגים, ביצוע תחקירים לתסריטאים, תולדות התסריטאות בארץ, פיתוח רגעים דרמטיים ועוד. בנוסף לכך, במהלך הקורס עוסקים בתחומי ליבה ובסיס כגון סצנות, קונפליקטים ודמויות, דמויות הגיבור והאנטי גיבור, מבנים מורכבים ולא כרונולוגיים, מבנה שלוש המערכות, וכן בפיתוח תסריטים מחומרים תיעודיים, שלבי הגשת התסריט, וכיוצא בזאת.

 

לימודי תסריטאות ובימוי משולבים זה בזה לאורך הלימודים, בין היתר בקורסים מרכזיים המתמקדים בבימוי הדוקומנטרי, העלילתי והטלוויזיוני. קורס התסריטאות שמלווה את הסמסטרים הראשונים מפגיש את הסטודנטים עם תהליך ממושך ואינטנסיבי של כתיבה, הכרוך בביטוי יצירתי, בדמיון נועז וברעיונות מקוריים. בד בבד המשתתפים לומדים כיצד להעביר את הרעיונות אל הדף בצורה המביאה להזדהות של הצופים, מרגשת ומעניינת אותם.

 

בתוך כך, הסטודנטים המשתתפים בקורס מפתחים כלים, כישורים ומיומנויות להבעה האישיות, אשר ימשיכו ללוות אותם לאורך הלימודים ושנות העשייה בעולם הקולנוע והטלוויזיה – וזאת בכל תחום בו יבחרו להתמחות ולעסוק.

 

לפרטים נוספים על לימודי תסריטאות במכללת תל חי הנכם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 04-8181855 שלוחה 3.