לימודי מפקח בנייה

תל חי הנדסאים מקיימת מגוון לימודי תעודה מרתקים, המעניקים לסטודנטים ידע תיאורטי וכלים יישומים אשר נדרשים להשתלבות מוצלחת בשוק העבודה, לפיתוח קריירה ולהמשך התפתחות אישית ומקצועית. בין היתר, אנו מקיימים לימודי מפקח בניה המתאימים לעוסקים בתחום ששואפים לשדרג את תפקידיהם ואת אפשרויות תעסוקתם. מדובר בקורס פיקוח וניהול אתר בניה הנפרש על פני 250 שעות המעניק תעודת מפקח בניה, ונציגינו ישמחו לתת לכם עליו פרטים נוספים בטלפון.

 

כמו כן, אנו מקיימים לימודים בני שנתיים עם 4 ימי לימוד מלאים, המקנים תואר הנדסאי בניה שמאפשר להשתלב בתפקידי ביצוע פיתוח ותכנון במגוון תחומי בניה ציבורית, לתעשייה ולמגורים.

 

לקבל תעודת מפקח בניה

באופן כללי, תפקידו של מפקח בנייה הינו ניהול הפרויקט תוך פיקוח על העבודות המבוצעות ועל בעלי המקצוע השותפים לו, לרבות תיאומים, עמידת בהגדרות התוכנית האדריכלית ותוכנית העבודה, עמידה בתקנים ונהלים, בלוחות הזמנים, ועוד – כאשר היקף פעולותיו משתנה מפרויקט לפרויקט לפי טיבו ודרישות הלקוח. ואולם, על מנת לבצע את התפקיד על בעל המקצוע להחזיק תעודת מפקח בניה, ולשם כך יש לסיים כמובן לימודי תעודה מפקח בניה כפי שמוצעים במגמה שלנו. כאמור, ניתן לעשות עבור תעודת מפקח בניה קורס קצר יחסית של 250 שעות, וכן באמצעות לימודי הנדסאי בניין בני שנתיים.

 

לימודי מפקח בנייה כחלק מלימודי הנדסאי בניין, נערכים בכיתות מאובזרות היטב ונוחות, בהן קיימים מחשבים חדישים עם התוכנות המתקדמות כיום בענף. באמצעות התוכנות מבוצעים חישובי חוזק, שרטוט תוכניות בנייה, תכנון רכיבי שלד ועוד. מדובר בלימודים הנפרשים על פני 4 סמסטרים, ובסיומם אחרי עמידה בכל הדרישות האקדמיות, מקבלים תואר מהנדס אזרחי במגמת משנה ניהול הבניה. באמצעות תעודה זו ניתן להירשם בפנקס הקבלנים, וכן בפנקס המהנדסים, ובנוסף הבוגרים זכאים לתואר מנהל עבודה המאפשר, לאחר בחינה נוספת של משרד העבודה, לנהל אתר בניה. לפרטים נוספים לחצו כאן.

 

יש לציין כי מי שסיים את 4 הסמסטרים בהצלחה, יוכל להמשיך לסמסטר חמישי המעניק התמחות שנייה בתכנון מבנים. הבוגרים של התמחות זו, הנפרשת על פני 320 שעות אקדמיות, יקבלו תעודת מהנדס אזרחי במגמת משנה תכנון מבנים, המקנה זכות לחתימה על תכנון קונסטרוקציות במבנים "פשוטים", וכן זכות להגשת תוכניות מבנים לוועדת תכנון ובניה מקומית, וזאת בנוסף לתעודת מנהל עבודה ותואר ניהול וביצוע בניה.

 

לבסוף, חשוב לדעת כי אנו מקיימים גם מסלול ערב בניהול בנייה, המחולק על פני שלושה ימים בשבוע בשעות אחר הצהריים, וכן ביום שישי בבוקר, ונפרש על פני שלוש שנים. מסלול זה מתאים במיוחד לאנשים עובדים ובעלי משפחות אשר שעות הבוקר שלהם אינן פנויות ללימודים במכללה.

 

המכינה הקדם אקדמית שלנו

כאמור, עבור לימודי מכשור רפואי – תנאי קבלה עומדים תעודת בגרות מלאה. יחד עם זאת, אל המגמה יכולים להתקבל גם מי שאינם עומדים בתנאים, בעלי 11 שנות לימוד, וזאת באמצעות לימודי מכינה קדם אקדמית. הלימודים מכשירים אתכם לקראת תואר ההנדסאי ומועברים על ידי צוות מורים מנוסה, עם תנאים מיטביים ואווירה מצוינת. הדגש הוא על ידע במקצועות הבסיס ובאסטרטגיות למידה, המאפשרים לכם להשתלב בלימודי ההנדסה במכלה בהצלחה. יש לציין כי מומלץ מאוד ללמוד גם את מקצוע הפיזיקה במכינה, הגם שחוק החיילים המשוחררים אינו חל עליו (כן על המכינה) ולכן הוא כרוך בתוספת תשלום. ולבסוף, הבוגרים של המכינה מקבלים עדיפות בכניסה למסלול הנדסאים יישומים לעומת בוגרים של מכינות ממכללות אחרות.

 

מפקח בניה - לימודים

אנו מציעים מגוון קורסים בתחום הבנייה והעיצוב, ואחד מהם הינו פיקוח בניה. כאמור, תפקידו של מפקח בניה עשוי להיות נרחב ביותר, בהתאם לפרויקט ולדרישות, ולכן במסגרת הקורס או לימודי ההנדסאי נלמדים נושאים רבים. בין היתר, הלימודים עוסקים בבקרת ואבטחת איכות בביצוע, בסלילה, עבודות עפר, כבישים ותשתיות, במדידות, תכנון וביצוע מבנים, תכנון קונסטרוקציות בטון, חישוב כמויות, ארגון וניהול אתרי בניה ושירותי בניין כגון אינסטלציה, מיזוג אוויר וחשמל. כמו כן, מושם דגש על מקצועות מחשב ועל שימוש בתוכנות מתקדמות כגון תוכנת השרטוט AUTOCAD, תוכנת תכנון המבנים ATIR, תוכנה לניהול וחישוב כמויות BENARIT ותוכנת ניהול הפרויקטים PROJECT. מעבר לכך, למי שמעוניין במידע נוסף על הלימודים ובכלל על המגמות שלנו כדאי להיכנס לכאן.

 

לפרטים נוספים והרשמה

מעוניינים בפרטים נוספים על לימודי מפקח בנייה? מעוניינים לדבר עם נציגי המכללה ולקבל מידע על ההרשמה, שכר הלימוד, תנאי הקבלה והמקצועות הנלמדים? אם כן, הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר ב- 6846*.