לימודי בימוי קולנוע

לימודי הקולנוע במכללת תל חי מתחלקים לשלושה תתי תחומים עיקריים, הכוללים את תחום הטלוויזיה, התחום העלילתי והתחום הדוקומנטרי. לאורך הלימודים כל סטודנט וסטודנטית בוחרים את תחום ההתמקצעות המרכזי שלהם שבו הם מתמקדים, למשל כתיבה, בימוי, עריכה, צילום, תוכן טלוויזיוני, הפקה, סאונד ועריכה. כל סטודנט יכתוב, יצלם ויביים בעצמו לפחות שלושה סרטים דוקומנטריים, ארבעה סרטים עלילתיים ושתי הפקות של תוכניות טלוויזיה באולפן מולטי-קאמרה. כאמור, אחד התחומים בהם ניתן להתמחות הוא לימודי בימוי קולנוע.

 

קורסים מרתקים בבימוי

 

לאורך הלימודים ייערכו מגוון קורסים הנוגעים במישרין ובעקיפין בכל הקשור אל בימוי קולנוע. כך למשל, בכל הסמסטרים ייערך קורס בהנחיית המרצה אילן יגודה העוסק בבימוי והפקה דוקומנטריים. מדובר בקורס מרכזי של התוכנית הלוקח את הסטודנטים החל משלב התחקיר ועובר לתרגילי בימוי וצילום של סרטים קצרים, עד להפקתם של סרטי הגמר. הקורס מתמקד בהבנה של המרחב היצירתי של הז'אנר, בהבניית סיפורים תיעודיים ובהתנסות בסגנונות בימוי שונים.

 

קורס מרכזי נוסף הוא בימוי עלילתי בהנחיית דפנה וילדמן. במסגרת הקורס יביים כל סטודנט סרטים עלילתיים, ושוב – החל משלב התחקיר, דרך תרגילי בימוי מונחים, ועד לסרט הגמר עבור סטודנטים שהראו במהלך הלימודים יכולות וכישורים בתחום של בימוי עלילתי. מדובר בקורס שבמסגרתו ייערכו שיעורי ניתוח, היכרות והבנת עבודת הבימאי, וגם סדנא מעשית, ובמהלכו מטפלים במגוון רחב של היבטים בתפיסות וטכניקות של בימוי.

 

עוד דוגמא של קורס במהלך לימודי בימוי קולנוע הוא הדרכת שחקנים. מדובר בסדנה בהנחיית איתן ענר המתקיימת בסמסטר הרביעי, אשר מתמקדת בהדרכת שחקנים. במהלך הסדנא כל סטודנט מתנסה בטכניקות בניית דמויות, שיטות בימוי ומערכות היחסים שבין בימאים לשחקנים. בחלק הראשון של הסדנא עוסקים במשחק הדמות ואילו בחלק השני במשחק מול המצלמה.

 

פרויקט הגמר והשתלבות בתעשייה

 

חשוב להדגיש כי סיום לימודי בימוי קולנוע מותנה בהגשת סרט גמר. הסרט יתחרה בפסטיבלים חשובים בישראל ובחו"ל וישודר בערוצי שידור מרכזיים. מכללת תל חי היא שתדאג לכל הסידורים הנדרשים, לרבות הגשת תסריטים, תמיכה של קרנות רלוונטיות ושליחת הסרטים לגופי השידור והפסטיבלים. עוד חשוב לציין כי במקביל לבית הספר לקולנוע פועלת מחלקת הפקות שבה יכולים הבוגרים החדשים לקבל ניסיון בתנאים אידיאליים. מעבר לכך, עם מאות בוגרים של מכללה ותיקה, בעלת מוניטין מצוין וניסיון רב, אתם מקבלים כרטיס כניסה מצוין לתעשיית הקולנוע והטלוויזיה.

 

לפרטים נוספים על בימוי קולנוע במכללת תל חי, הנכם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 04-8181855 שלוחה 3.