לימודים הנדסאי כימיה – תנאי קבלה

בתל חי הנדסאים מזמינה אתכם להירשם אל לימודי הנדסאי כימיה עם התמחות בפודטק, הנפרשים על פני שנתיים של חמישה ימי לימוד בשבוע. מדובר בתחום מרתק המצוי בשנים האחרונות בצמיחה מהירה, לאור עליית המודעות בקרב הציבור הכללי לכל הקשור בבריאות בכלל ולתזונה בפרט. הלימודים עצמם משלבים שיעורים תיאורטיים רבים וכן דגש חזק על הפן המעשי, על מנת שהבוגרים יוכלו להשתלב במהירות ובהצלחה בתעשיית הפודטק המקומית. בשורות הבאות נביא מספר נתונים שחשוב לדעת לגבי הנדסאי כימיה: תנאי קבלה, שכר לימוד ומשכורת, מה בעצם לומדים, ועוד.

 

הנדסאי כימיה - שכר נאה למתחילים

חשוב להדגיש כי בתחומי תעשייה שונים מקבל הנדסאי כימיה שכר שונה, והדבר תלוי במה שמקובל בשוק ובענף הספציפי, בביקוש ובהיצע הנוכחיים, בחברה המעסיקה וכמובן גם בעובד עצמו על ניסיונו וכישוריו. באופן כללי, השכר הממוצע עבור הנדסאי כימיה בישראל עומד על כמעט עשרת אלפים ₪ בחודש, כאשר עם השנים וההתמקצעות עולה השכר עוד באלפים רבים. כאמור, תחום הפודטק נמצא בצמיחה בישראל ולמעשה בעולם כולו, ובהחלט קיים ביקוש עבור הנדסאים בעלי ידע הולם ומוטיבציה, אשר ישתלבו בחברות ומעבדות בתור טכנאי מזון.

 

ומה לומדים?

ראשית, יש לציין כי אנו מציבים עבור מועמדי הנדסאי כימיה תנאי קבלה נוחים ומאפשרים, הכוללים תעודת בגרות מלאה עם ציון עבור במתמטיקה 3 יחידות לפחות, באנגלית 3 יחידות לפחות, וכן בספרות או בהבעה ולשון ברמת 2 יחידות לפחות. מכאן והלאה, על מנת לקבל תואר הנדסאי כימיה, הלימודים כוללים שיעורים בכימיה, טכנולוגיות מזון שונות, אנליזות מזון, מגוון מקצועות כלליים בעולם מדעי הטבע, וכן התנסות מעשית בעבודת מעבדת כימיה ומזון. כאמור, קיים דגש הן על הפן התיאורטי והן המעשי, כאשר בחלק התיאורטי מתמקדים במקצועות היסוד ובהתמחות במזון, ואילו בחלק המעשי יש התנסות במעבדה לרבות אנליזות מיקרוביאליות וכימיות למזון, הפעלת מכשור מעבר, וסיורים במפעלי תעשיית המזון.

 

תעודה ואפשרויות תעסוקה

לקראת סיום השנה השנייה מבצע כל סטודנט פרויקט גמר, מסכם את התוצאות ומציג אותן בפני אנשי מקצוע. הגשת הפרויקט והעמידה בשאר המטלות האקדמיות לאורך השנתיים, מזכה בתעודת הנדסאי כימיה בהתמחות פודטק מטעם המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית. תעודה זו פותחת את הדלת להשתלבות בחברות ומפעלי מזון בתור טכנולוג מזון, וזאת בתפקידים שונים בתהליך הפיתוח, הייצור, אבטחת ובקרת איכות, אחסון, אריזה ושיווק. כמו כן הידע שנרכש במהלך הלימודים פותח את הדלת להשתלבות בתחומים מקבילים כמו חברות ביוטכנולוגיה, מכוני מחקר, בתחום תוספי התזונה וכדומה, וגם מאפשר להתקדם בהמשך להשלמת תואר אקדמי.

 

לפרטים נוספים והרשמה

מעוניינים בפרטים נוספים על לימודי הנדסאי כימיה עם התמחות בפודטק? מעוניינים לדבר עם נציגי המכללה ולקבל מידע על ההרשמה, שכר הלימוד, תנאי הקבלה והמקצועות הנלמדים? אם כן, הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר ב- 6846*.