בימוי קולנוע

בתל חי הנדסאים פועלת מחלקה לקולנוע וטלוויזיה הזוכה להערכה רבה בתעשייה, בקרב אנשי מקצוע וכמובן גם בקרב סטודנטים הלומדים בה ובוגרים שעברו בשעריה. המחלקה מציעה לסטודנטים את מיטב תנאי הלימוד המשולבים עם תוכנית לימודי קולנוע וטלוויזיה ברמה גבוהה ביותר. בשורות הבאות תוכלו לקבל פרטים על בימוי קולנוע כחלק מתוכנית הלימוד שלנו.

 

מתי אני הופך לבמאי?

כידוע, לבמאי יש תפקיד מרכזי בהעברת הטקסט אל המדיום הקולנועי, ובמידה רבה היצירתיות, המיומנות והכישורים שלו יכתיבו את התוצר הסופי. על מנת לעמוד במשימה בהצלחה חייב הבמאי להחזיק בידע תיאורטי ובכלים מעשיים מגוונים, שלמעשה נפרשים על פני כל מלאכת יצירת הסרט ושותפיו השונים. בדיוק מסיבה זו, לימודי בימוי קולנוע בתל חי הנדסאים עוברים באופן יסודי דרך היסודות ועד לבחירת ההתמחות,  ומאפשרים כמובן התנסות רבה בעבודת הבימוי לבוחרים בהתמחות זו.

 

מדובר בלימודים הנפרשים על פני חמישה סמסטרים וכן סמסטר לפרויקט גמר, כאשר בתחילה כלל הסטודנטים לומדים את המקצועות המשתייכים לשלושת הדיסציפלינות: עלילתית, דוקומנטרית וטלוויזיה. בסמסטרים ראשונים אלו מתנסה במלאכות היצירה השונות של סרטים והפקות טלוויזיונית, בעודו כותב, מצלם ומביים 4 סרטי עלילה לכל הפחות, 2 הפקות טלוויזיוניות באולפן מולטי קמרה, ו- 3 סרטים דוקמנטריים. זאת, בשילוב לימודים תיאורטיים, מאפשרים לסטודנט לבחור באופן מושכל ומתוך בקיאות בתחום ההתמחות שהכי מדבר אליו – לרבות בתחום הבימוי. למידע נוסף על הלימודים במכללה, לחצו כאן.

 

התנסות, חוויה והצלחה בבימוי

בהנחה שתחליטו לבחור להתמחות בתחום זה, במסגרת לימודי בימוי קולנוע מושם דגש רב על חוויה מעשית והצלחה. כך לדוגמא, במסגרת הסמסטר החמישי תצאו לפרויקט גמר בכתיבה ובימוי עם ליווי והנחייה רציפה של איש מקצוע מוביל בתחום. התוצאה של פרויקט זה הינה סרט גמר שיתחרה בפסטיבלים חשובים במדינה ומחוצה לה, וישודר בערוצים מרכזיים, בעוד אנו דואגים לכל השלבים החל מתמיכת הקרנות ועד לשליחת הסרטים לפסטיבלים.

 

יש לציין כי אנו גם תומכים בבוגרים שלנו המבקשים להשתלב בתעשייה. מחלקת הפקת הסרטים שלנו עוזרת לבוגרים לצבור ניסיון בשוק המסחרי בתנאים מיטביים, ומעבר לך הניסיון הרב, המוניטין והמקצועיות של המחלקה מספקים קרש קפיצה ויתרון משמעותי לעיסוק ויצירה כבמאי קולנוע וטלוויזיה.

 

לפרטים נוספים והרשמה

מעוניינים בפרטים נוספים על בימוי קולנוע בתל חי הנדסאים? מעוניינים לדבר עם נציגי המכללה ולקבל מידע על ההרשמה, שכר הלימוד, תנאי הקבלה והמקצועות הנלמדים? אם כן, הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר ב- 6846*.