אדריכלות נוף

על המגמה

ראש המגמה לאדריכלות נוף: יסמין איתמרי

מרכז המגמה לאדריכלות נוף: מאיר אלמקייס

בשנים האחרונות עלתה המודעות לצורך בתכנון הארכיטקטוני של הנוף ויחד איתה עלתה גם הדרישה למומחים בתחום. כחלק מהדרישה שגברה, הבוגרים שלנו משתלבים בתעשייה ושותפים לתהליכי תכנון ועיצוב הקשורים לתכנון ופיתוח שטחי גן, אתרי נוף, תכנון תשתיות והתאמת הצמחייה למבנים ולסביבה.

הרבגוניות של התחום מחייבת התמצאות במקצועות מגוונים שהעיקריים בהם, הם- הנדסה, טכנולוגיה, מדעי הטבע, מדעי הסביבה, אמנות ועיצוב. בנוסף לכל אלה תוכנית הלימודים שלנו שמה דגש על תחום התכנון האקולוגי.

הלימודים במגמה משלבים למידה של חומר עיוני לצד התנסות מעשית, ובמהלכם תיהנו מיחס אישי שמטרתו לוודא את התפתחות האישית והמקצועית של כל אחד ואחת מכם, כשחלק ממקצועות הלימוד יועברו בסדנה פתוחה המלווה בהנחיה אישית.

 

 

צאו לדרך | השתלבות בשוק העבודה

סטודנטים במגמת הנדסאי אדריכלות נוף בתל-חי נהנים מתנאים מיוחדים המאפשרים תשומת לב אישית ומעקב אחר התפתחותו האישית והמקצועית של הסטודנט. אחדים ממקצועות הלימוד הם בשיטת "הסדנא הפתוחה" המלווה בהנחיה אישית. חשוב לציין כי מגמת הנדסאי אדריכלות נוף בתל חי, שמה דגש על בניה ירוקה.

כבוגרים של המגמה תוכלו להשתלב במשרדי אדריכלים/אדריכלות נוף, במחלקות גינון ברשויות המקומיות, בחברות תשתית ושירותים, או לעבוד כקבלנים עצמאיים לפיתוח שטחים, וכמנהלי תכנון ופיתוח.

משך הלימודים

מסלול בוקר- ארבעה ימים מלאים בכל שבוע, בארבעה סמסטרים (שנתיים).

מקצועות הלימוד

מקצועות תכנון נוף

תורת הקרקע והדישון

בוטניקה

הכרת הצומח

תולדות האומנות ואדריכלות נוף

גינון-ביצוע ואחזקה

תכנון נוף

תכנון פרטי גן

תכנון באמצעות צמחייה

תכנון מערכות השקיה

תכנון אקולוגי

 

מקצועות הלימוד העיקריים

המחשה

מחשבים

AUTOCAD, REVIT, SKETCH UP, PHOTOSHOP

רישום/ציור

יסודות העיצוב

גיאודזיה

תורת הבנייה וחומרי בניין

תחיקת הבנייה

מפרטים וחישובי כמויות

 

מקצועות יסוד

מתמטיקה

אנגלית טכנית

יסודות השרטוט

כימיה כללית

שיווק-יזמות