סטודנטים

טיפול בנושא הטרדה מינית הקמפוס

סטודנטים

הגנה מפני הטרדה מינית והתנכלות
 
לסטודנטים, העובדים וסגל המרצים שלום רב,
 
המכללה הטכנולוגית תל חי רואה את עצמה מחויבת ותפעל ככל יכולתה להבטיח לכל חבריה הכנה על זכויותיהם החוקתיות לכבוד, לחירות, לשוויון ולפרטיות. לפיכך, ובהתאם לחוק למניעת הטרדה מינית, היא מאמצת קביעת נורמות התנהגותיות חברתיות האוסרות על פגיעה מכל סוג, שמקורה בהטרדה מינית או בתלונה והתנכלות על רקע של הטרדה מינית.
 
הטרדה מינית היא כל התנהגות בעלת אופי מני הכוללת סחיטה באיומים, מעשה מגונה, קיום יחסי מין גם בהסכמה, בין בני אדם במעמד שונה, הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, התייחסות אל רדם המתמקדות במיניותו, התייחסות מבזה, משפילה, אל אדם ביחס למינו או מיניותו, לרבות ביחס לנטיותיו המיניות.
התנכלות היא פגיעה מכל סוג, שמקורה בהטרדה המינית, בתלונה, תביעה. ללא קשר להרגשת הקורבן או כוונות המטריד/ה, ודי בכך שבעיני האדם הסביר, ההתנהגות נתפסת עד כדי הטרדה מינית.

החוק קובע כי ניתן לטפל בהטרדה מינית באמצעות טיפול פלילי (פנייה למשטרה), טיפול אזרחי (הגשת תלונה אזרחית), או באמצעות פניה לממונה על מניעת הטרדה מינית במקום העבודה או הלימודים.
תקנון המכללה למניעת הטרדה מינית מפורסם באתר האינטרנט של המכללה ומצוי במזכירויות החוגים ובמשרדי דיקאן הסטודנטים.
 
הטרדה מינית והתנכלויות פודעות ביחסי העבודה ועומדות בניגוד למדיניות המכללה. לפיכך, ועל פי הנדרש בחוק,
קבעה המכללה, ממונה לנושא ''מניעת הטרדה והתנכלויות'' שיחד עם גורמים נוספים במכללה המייצגים את מכלול
הסקטורים השונים: הסטודנטים והסגל המנהלי, יעסקו בפעולות מניעה - באמצעות גיבוש אמנה מכללתית למניעת הטרדה מינית וביצוע פעולות הדרכה והסברה בנושא.
 
כל מי שמרגיש/ה נפגע/ת, או מעוניין/ת בהתייעצות מוזמן/ת לעו"ד ינאי ימית, שמונתה ע"י הנהלת המכללה כממונה על הנושא במכללה. פנייתכם תתקבל בהבנה ובסודיות מוחלטת, מתוך כוונה לתת הגנה ולבחור במשותף את הדרך המתאימה לטפל במצב שנוצר בעקבות ההטרדה וההתנכלות. ניתן גם לפנות לשם התייעצות ושיתוף ביוזמות לטיפול רחב יותר בנושא חשוב זה.
 
גב' איילת חן
ממונה על מניעת הטרדה מינית
המכללה הטכנולוגית
טלפון: 04-8181311
גב' שולי ספיר
ממונה על מניעת הטרדה מינית
טלפון: 04-8181543
ד"ר מאיה פלד אברהם
ממונה על מניעת הטרדה מינית
נייד- 054-4636164