מועמדים

שאלות ותשובות נפוצות

מועמדים

זה נשמע מוזר ולא הגיוני, אבל יש כמה אנשים בעולם שלא יודעים היכן נמצאת מכללת תל-חי?
 
המכללה האקדמית תל-חי נמצאת באצבע הגליל, צפונית לקרית שמונה וסמוך לקיבוץ כפר גלעדי, מוקפת בהרים ירוקים ובמרחק נגיעה מארץ פלגי המים.
 
כיצד מגיעים למכללה?
נוסעים צפונה בכביש 90, עוברים את קרית שמונה ממשיכים בצומת המצודות ישר לכיוון מטולה. לקמפוס המזרחי יש לפנות ימינה בפנייה הראשונה, ולקמפוס המערבי יש לפנות שמאלה לכיוון כפר גלעדי ומיד שוב שמאלה, לתוך המכללה.
 
לא לכולם יש רכב זמין, ולכן רבים שואלים איך מתניידים בגליל אם מוותרים על אופציית הטרמפים?
 
לקרית שמונה יוצאים אוטובוסים מכל הערים המרכזיות בארץ. מהתחנה המרכזית קרית שמונה נוסעים אל המכללה וממנה בקווי "אגד" מספר 80,24,21,20. אם תחליטו משום מה שלא להישאר בצפון בסופי השבוע (למרות שאין על סופ"ש בצפון), הדרך הביתה פשוטה, קלה וזמינה: או באחד ממגוון קווי האוטובוס היוצאים צפונה בכל שעות היממה, או באמצעות לוח הטרמפים של מכללת תל חי (חפשו בfacebook), שמאפשר איתור סטודנטים אחרים שנוסעים אל המכללה או ממנה ומחפשים טרמפיסטים להתחלקות בעלויות הנסיעה.
 
מה המשמעות של ועדת קבלה, מי נוכח בוועדה ותוך כמה זמן מקבלים תשובה?
אם יש התלבטות לגבי קבלתו של מועמד לחוג, מועבר תיקו לוועדת קבלה, בה יושבים ראשי החוגים וכמה מרצים בכירים. הועדות מתכנסות בחוגים השונים במועדים קבועים (לוח הזמנים יפורסם בהמשך) ועל פי הצורך. אין צורך שהמועמדים יצרו קשר עם המכללה, שכן מיד לאחר כינוס הוועדה תימסר להם הודעה טלפונית ויישלח להם מכתב ממדור הרישום והקבלה. במידה והמועמד מעוניין לצרף מידע לתיקו האישי, כגון המלצות, פנייה אישית, פרטים נוספים וכו', אפשר לשלוח מכתב למרכז ייעוץ הלימודים ואנו נדאג שהמידע יובא בפני הוועדה.
 
ניתן לערער על החלטות הוועדה במכתב לראש החוג המבוקש. את המכתב יש להפנות למדור הרישום והקבלה.
 
קורס הכנה במתמטיקה לתלמידי חוגי המדעים וחטיבת עיצוב. מה לומדים בקורס?
תוכנית הלימודים של החוגים הללו מבוססת בין השאר על בסיס מתמטי רחב. במהלך הלימודים נדרשים הסטודנטים לידע נרחב בתחום זה, וסטודנט בעל ידע חסר עלול להיתקל בקשיים במהלך לימודיו ואף להיכשל במקצועות רלוונטיים. לכן - מומלץ לחזור באופן יסודי על החומר המתמטי שנלמד בתיכון ולהשלים את החסר כדי להגיע לרמה הנאותה, לקראת שנת הלימודים.
 
אנו מקיימים קורס השלמות בחדו"א עוד לפני פתיחת שנת הלימודים. קורס זה הוא חובה לכל מי שאינו עומד בדרישות המתמטיקה, ופתוח בפני כל מועמד אחר המעוניין בכך. אנו ממליצים לכל מי שרוצה להכין עצמו היטב ללימודים להשתתף בקורס, גם אם טרם התקבל ללימודים וגם אם לא חויב בכך. הקורס יכלול את הבסיס המתמטי הנדרש ללימודים והוא בנוי באופן יעודי לתחום הרלוונטי (כך שאינו חופף את לימודי המתמטיקה בתיכון אלא מתבסס עליהם).
 
להלן כמה דגשים:
1. מי שאינו עומד בדרישות המתמטיקה על פי תנאי הקבלה חייב להירשם לקורס, להופיע לשיעורים (הנוכחות חובה) ולעמוד בהצלחה בדרישת הסיום שלו – המבחן המסכם (ציון עובר 55). אי-השתתפות בקורס ואי-עמידה בדרישות הסיום ימנעו את קבלת המועמד ללימודים.
 
2. תלמיד המשתתף בקורס מרצונו החופשי אינו חייב בנוכחות או בדרישות הסיום. גם אם יחליט לגשת לבחינה וייכשל, הדבר לא ימנע ממנו להתקבל ללימודים.
 
איך אוכל להתכונן ללימודי שנה א'?
מלבד שאיפת אוויר עמוקה והכנה נפשית לשהות של שלוש שנים במקום הכי יפה בארץ, עליך לוודא כי כל הטפסים הרלוונטיים בידך וכמובן לוודא שאתה עומד בתנאי החוג.
 
 
לפרטים נוספים ניתן לפנות למרכז ההכוונה האקדמי בטלפון:: 1-800-78-08-08
או לפורום המכללה הטכנולוגית בדף הפייסבוק שלנו.
נציגנו ישמחו לענות על כל שאלה תוך 24 שעות.
בהצלחה!