לימודי חוץ

הנדסת איכות

לימודי חוץ

. קורס הנדסת איכות בתל - חי  

חסות ופיקוח:  

הלימודים יתקיימו במכללת תל – חי. המכללה הטכנולוגית תעניק תעודות סיום קורס הנדסת איכות לסטודנטים שיסיימו לימודיהם בהצלחה. הסטודנט יוכל בסוף הכשרתו לגשת גם למבחנים הבאים: 1. מבחן של האיגוד הישראלי לאיכות ICQE. 2. למבחן CQE של ה – ASQ (האיגוד האמריקאי לאיכות).  

שימושים ויישומים:  

 כיום מכון התקנים מאשר מפעלים ל  - ISO בתנאי שהמפעל מעסיק אדם המורשה לעסוק בכך, במילים אחרות, בוגר קורס הנדסת איכות המוכר על ידי  האיגוד הישראלי לאיכות.  

 כבוגר הקורס, יכול הבוגר, בקורות החיים, לציין כי הוא  סיים קורס הנדסת איכות במכללה הטכנולוגית תל חי (מותנה בסיום מוצלח של הלימודים).  

 נושא האיכות תופס תאוצה כתוצאה מאסונות הנגרמים מכשל באיכות, כגון רמדיה מזון לתינוקות, ומכיוון שכך הביקוש למקצוע הולך וגובר.  

 מפעלים בתחום המזון, הביוטכנולוגיה ובכל תחום אחר, עובדים לפי תקני איכות מחמירים וכך מרחיבים את קהל היעד שלהם ומייצאים את תוצרתם לחו"ל ולכן המקצוע , המאפשר עריכת תקני איכות והסמכת מפעלים לתקנים אלו, היינו מקצוע נחוץ ומבוקש.  

 בסין מייצרים כבר הכול ובזול ומה שנשאר לנו, היצרנים בארץ, זו האיכות עימה הסינים עדיין לא מצאו את הדרך להתמודד, זהו היתרון היחסי שלנו.  

מטרת הלימודים: להקנות ידע המקיף את כל פעילות הבטחת האיכות, החל משלב הקדם תיכון דרך הפיתוח, הייצור והתחזוקה. תמצית תכני הלימוד:  מערך אבטחת איכות המוצר.  מידע איכות והשימוש בו.  עקרונות הנדסת האיכות.  כלכלת האיכות.  הנדסת אמינות מערכות.  הסתברות וסטטיסטיקה.  הגורם האנושי באיכות.  הבטחת איכות סטטיסטית, S.p.c.  הביקורת והבחינה.  תורת המשחקים.  חזרות ובחינות.  שיטות מחקר.  תורת המדידה.  במסגרת הלימודים על הסטודנטים לעמוד במטלות הקורס כפי שתידרשנה על ידי מרצי הקורס.  

הבהרה – הקורס בשיתוף האיגוד הישראלי לאיכות. קיימת אגרת בחינה חיצונית ודמי חבר של האיגוד. בוגרים שיעברו בהצלחה את מבחן האיגוד הישראלי לאיכות יזכו בתעודת מוסמך הנדסת איכות מטעם האיגוד.  

הלימודים יתקיימו במכללה הטכנולוגית תל – חי.  

מסגרת הלימודים:  

הלימודים יתקיימו פעם בשבוע ביום שישי בבוקר בין השעות 8:30 – 14:00. או פעם בשבוע ערב. היקף הקורס כ-   312 שעות לימוד וזאת במהלך של כ – 10 חודשים.    

                                                      *פתיחת הקורס מותנית במספר הנרשמים.     

 

 

למידע נוסף : • מוטי חכמון -   | 04-8181312054-4368827 motih@adm.telhai.ac.il