אודות המכללה

דבר המנכ"ל

אודות המכללה

סטודנטים יקרים,

ראשית, אפתח בברכת שנת עשייה ולמידה פורייה ומהנה. שנה זו הבאה עלינו לטובה מביאה עמה רוחות שינוי ותקווה רבות.

המכללה הטכנולוגית להנדסה בתל חי מטפחת דור צעיר ונמרץ בתחומי ההנדסה והטכנולוגיה, תוך מחויבות למצוינות אקדמית ולחדשנות בהוראה, במחקר ובפיתוח.

ברוח זו אנו מכשירים במכללה להנדסה אנשי מקצוע יצירתיים, שיענו על הביקוש הגואה לכוח אדם טכנולוגי הנדסי בעל ראייה יוזמת ורמה יישומית גבוהה.
 
המכללה השוכנת בצפון עמק החולה, במורדות הרי נפתלי ולרגלי "הארי השואג", צופה מזרחה לחרמון ורמת הגולן ודרומה לעיר קריית שמונה ומהווה אתר נוף ואוירה ייחודי במינו- ריאה ירוקה שיש לשמר ולהעצים. שישים וחמישה אחוז מתלמידנו הינם תושבי קריית שמונה והישובים סביבה, אשר תרומתם להתפתחות התעשייה והשירותים בעיר ובישובי האזור, משמעותית ביותר.

מתוך מחויבות גדולה לבוגרים שלנו, כמו גם לצרכיה הדחופים של מדינת ישראל, פיתחנו מסלולים המותאמים לדרישות המשק ובכוונתנו להפוך את המכללה לגורם מרכזי בקשרים עם התעשייה. על ההצלחה מעידים כ- 90% מן הבוגרים, שהשתלבו במקומות עבודה הראויים למקצועם ולהשכלתם.
לאחר שלושה עשורים של צמיחה מואצת ולמעלה מ- 1200 סטודנטים, אנו ממשיכים בצמיחה ובפיתוח, ויכולים לציין בסיפוק כי הצלחנו להגשים את חזון המייסדים: להקים מכללה טכנולוגית המניפה את דגל המצוינות ומרחיבה את ההזדמנויות לרכישת מקצוע יישומי.

אנו נמצאים בעידן של תעשיות היי-טק, המתפתחות בצורה מדהימה, והדורשות כוח אדם מיומן. הסטודנטים והמהנדסים בוגרי המכללה הטכנולוגית תל חי משתלבים היטב בתעשייה ותורמים להתפתחות המשק בכלל ובגליל העליון בפרט.
מכאן אני נושא ברכה גם אל צוות ההוראה, ההדרכה והניהול המיומן, המקצועי והמסור שאינו חוסך זמן, מאמץ והשקעה כדי להעביר את כל שאצור בתשתיות אלו אל הסטודנטים. צוות זה מאפשר לכם, הסטודנטים, להפיק את המרב ומצייד אתכם בכל הנדרש לאורך תקופת לימודיכם, על מנת שתסיימו את תקופת הכשרתכם הטכנולוגית בצורה הטובה ביותר, בצאתכם כהנדסאים בעלי תעודה אל שוק העבודה.
אנו מזמינים אתכם, סטודנטים יקרים להפוך את הכשרתכם הטכנולוגית לכלי לשינוי חברתי וסביבתי, להשתלב ביוזמות ובאפשרויות השונות העומדות לשירותכם, כחלק מן הלימודים במכללה ולהשפיע על העתיד של כולנו. היום, יותר מתמיד מוכיחים אזרחיה הצעירים של מדינת ישראל כי יש להם את הכוח והיכולת כמו גם החובה להצטרף למאבק לצדק חברתי וסביבתי ולשנות את מציאות חיינו.


ברוכים הבאים בשערי המכללה,
בהצלחה!
מאיר ביטון